Tracheostomie na míru

Perkutánní sety pro bezpečnou tracheostomii

Bill Cook se vždy řídil jednoduchým heslem: Záleží na tom, zda to pomůže pacientovi. A v tomto duchu firma Cook Medical pokračuje dodnes. Proto i v případě svých nástrojů na tracheostomii nabízí doktorům více možností vybrat si způsob, který je dle jejich uvážení nejbezpečnější a nejlepší pro pacienta. Na začátku všeho bylo spojení mezi Cook Medical a doktorem Patem Ciagliou, jehož výsledkem byl tracheostomický zavaděč Ciaglia Blue Rhino, dodnes oblíbený a hojně používaný po celém světě. Základní myšlenkou tohoto zavaděče je nahrazení sady dilatátorů jediným, postupně se rozšiřujícím dilatátorem s přehledným značením. 

Jako u mnoha svých produktů, i zde se lidé z Cook Medical rozhodli v další verzi zachovat to, co funguje a pouze se pokusit vše ještě vylepšit. Díky tomu se nabídka rozšířila o Ciaglia Blue Rhino G2 Advance s upraveným dilatátorem, na jehož obvodu lze nově najít rýhování ve spodní části pro lepší dilataci trachey a vroubkování na horní části usnadňující manipulaci s dilatátorem. Protože však dobře víme, že ne pro každého znamená novější lepší, zůstal v nabídce i původní typ. 

Posledním a nejnovějším z trojice tracheostomických setů je Dolphin BT Ciaglia. Cook Medical je jedním z celosvětových lídru ve využívání balónkových technologií ve zdravotnictví. Přišlo tedy rozhodnutí pokusit se využít tento způsob také při tracheostomii, kdy je postupně se rozšiřující dilatátor nahrazen zavaděčem s balónkovou částí, jejíž dočasné naplnění způsobí dostatečnou dilataci trachey. I v tomto případě byl brán zřetel především na zdraví, balónková dilatace je totiž způsob šetrnější a více atraumatický, než metody ostatní. 

Avšak stále záleží pouze na Vás, pro který typ se rozhodnete, s kterým se Vám lépe pracuje a u kterého budete mít především pocit, že děláte to nejlepší pro svého pacienta. 

Následující videa Vám ukáží postup při využití obou typů setů: